چهارشنبه 1 آبان 1398
فرماندار رودبار در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران:

جمعیت هلال احمرکلاسهای آموزش مقابله با بحران برگزار کند

نسخه چاپی بازدید: 120

محمد صالح ضیایی فرماندار رودبار در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت، جمعیت هلال احمر اولین کلاسهای آموزش مقابله با بحران را برای روسای ادارات و نیز آموزش دانش آموزان برگزار کند.
وی با بیان اینکه ایران جزء 10کشور بلاخیز دنیا وگیلان نیز از جمله استان های حادثه خیز است،گفت: شهرستان رودبار نیز بیشترین حوادث پیش بینی نشده استان را دارد و بر همین اساس وظیفه ما در بحث بحران جدی و حساس است.
فرماندار تاکید کرد: تمام ادارات باید بانک امکانات شهرستان از قبیل ماشین آلات، تجهیزات، نیروی انسانی و لوازم ضروری را تهیه و در اختیار شورای هماهنگی مدیریت بحران قرار دهند.
ضیایی با اشاره به نزدیکی فصل سرما و یخبندان گفت: بخشداران نسبت به تشکیل تیم امداد و نجات اقدام و دستگاه های خدمات رسان پیش بینی های لازم جهت تهیه مواد لازم از قبیل نمک و ماسه را در دستور کار خود قرار دهند.
وی گفت: تمام ادارات شهرستان رودبار به برق اضطراری که از الزامات اولیه وقوع بحران است مجهز گردند، اداره گاز رودبار به همراه بخشداران و دهیاران آگاه سازی وآموزش لازم را به روستاهای گازرسانی شده داشته باشند.
فرماندار رودبار با اشاره به راه اندازی اورژانس هوایی در گیلان گفت:دستگاه ها عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان مکان هایی جهت پدهای بالگرد در سطح شهرستان را شناسایی و اطلاعات مربوطه را جهت برنامه ریزی به اداره کل بحران ارسال نمایند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی