شنبه 30 شهریور 1398

فرماندار رودبار از استقرار موکب اختصاصی شهرستان رودبار در کربلای معلی خبر داد

نسخه چاپی بازدید: 102

محمدصالح ضیایی در جلسه ستاد هماهنگی زائرین اربعین حسینی شهرستان که با حضور ائمه جمعه رودبار و منجیل و دبیرستاد هماهنگی زائرین اربعین استان، رییس ستاد عتبات عالیات استان و مسئولین ادارات، نهادها ودستگاههای تابعه شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری رودبار برگزار گردید تفاوت ویژه مراسم امسال برای شهرستان رودبار را استقرار موکب اختصاصی این شهرستان در کربلای معلی عنوان نمود.
وی ضمن تسلیت ایام و برشمردن عوامل عالم گیر شدن نهضت پرشور حسینی و معرفی وبیان حقیقت قیام عاشورا افزود؛ یکی از این عوامل که شاید جزء اولین طلیعه های فروغ این حورشید درخشنده بود، اربعین و اربعین های بعد از عاشوراست، درهراربعین مردم از این رهگذر یک بار دیگر نهضت امام خود را مرور می کنند و با اهداف آن آشنا و به عظمت آن پی می برند و در مقابل آن، خود را مسئول می دانند.
رئیس ستاد هماهنگی زائرین اربعین رودبار با بیان اینکه امسال نیز همچون سنوات گذشته حضور باشکوه زائرین از سراسر دنیا و کشور، استان و شهرستانمان را شاهد خواهیم بود، اظهارداشت؛ برای خدمات رسانی هرچه بهتر به زائرین ،نیاز به اتخاذ:تهمیدات و تدابیر و هماهنگی ویژه تر دستگاههای مختلف در جلب کمکهای مورد نیاز برای تجهیز و تکمیل این موکب را داریم ،چرا که تفاوت برنامه امسال نسبت به سنوات قبل، استقرار موکب اختصاصی شهرستان رودبار در کربلای معلی است.
فرماندار رودبار در ادامه با اشاره به ضرورت تعامل و هماهنگی دو سویه عوامل مستقر در کشور عراق و عوامل شهرستان برای تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز موکب در حال استقرار، افزود؛ باید از همه ظرفیت های بخش خصوصی، اصناف و.. استفاده واطلاع رسانی لازم برای جلب کمکها و مشارکت ها انجام شود.
محمدصالح ضیایی در پایان با تاکید بر محرمی و سیاهپوش نمودن فضای شهری بویژه در شهرهای منجیل و رودبار توسط مدیریت شهری، برگزاری جلسات فشرده ستادهماهنگی زائرین اربعین شهرستان با توجه به فرصت محدود تا زمان باقیمانده را خواستار شد.
علی اکبر پورعلی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ، میزان کمکهای غیر نقدی سال گذشته شهرستان را 750 میلیون ریال و کمکهای نقدی 300 میلیون ریال اعلام نمود و در ادامه اظهار داشت: حسب دستورالعمل های ابلاغی ،کمیته ها و ستاد فرعی ستاد هماهنگی زائرین اربعین حسینی شهرستان را بدین شرح اعلام نمود که می بایست بطور مستمر جلسات خود را تشکیل و اقدام لازم در راستای شرح وظایف محوله انجام دهند:
1-کمیته امنیتی و انتظامی :
با مسئولیت سیاسی اجتماعی فرمانداری(عضویت نمایندگان اعضای شورای تامین )
2-کمیته زیر ساخت:
بامسئولیت معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری(عضویت شهرداران، راهداری و حمل ونقل جاده ای، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی)
3-کمیته مشارکت های مردمی و اسکان و تغذیه :
با مسئولیت اداره صنعت،معدن و تجارت (عضویت نماینده عتبات عالیات-اتاق اصناف-شورای اسلامی شهرستان-شهرداران-دستگاهها و ادارات)
4-کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی :
بامسئولیت اداره فرهنگی و ارشاد اسلامی (عضویت روابط عمومی کلیه دستگاهها و ادارات)
5-کمیته حمل و نقل و سوخت:
بامسئولیت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای (عضویت شرکت نفت)
6-کمیته فرهنگی و آموزشی :
با مسئولیت اداره تبلیغات اسلامی (عضویت ادارات آموزش و پرورش-اوقاف و امور خیریه-دفاتر ائمه جمعه)
7-کمیته بهداشت، درمان و امداد:
با مسئولیت شبکه بهداشت و درمان(عضویت جمعیت هلال احمر)
بخشداران مرکزی ، رحمت آباد و بلوکات، عمارلو، خورگام نیز بعنوان مسئول ستاد فرعی بخش های خود به انجام وظایف خواهند پرداخت.
شایان ذکر است با توجه صدور مجوز استقرار موکب ،شماره حساب تعیین شده جهت واریز کمکهای نقدی به نام موکب امام علی (ع) شهرستان رودبار ، مستقر در کربلا از این قرار است:
شماره کارت: 6783-3935-8111-6273 به نام موکب امام علی (ع)
شماره شبا :IR500630291403800028811001

دولت و ملت همدلی و همزبانی