پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398

فرماندار رودبار : یک میلیارد ریال اعتبار برای تعمیر و تجهیز کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار اختصاص یافته است

نسخه چاپی بازدید: 96

اسماعیل میرغضنفری فرماندار رودبار در نشست انجمن کتابخانه ها گفت: یک میلیارد ریال اعتبار برای تعمیر و تجهیز کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار اختصاص یافته است.
وی از حضور آگاهانه ی مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان قدردانی کرد و به اهمیت و جایگاه فرهنگ جامعه و کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: در انجام امور فرهنگی باید تلاش و جدیت داشت.
میرغضنفری افزود: نگاه کلی و عمومی جامعه نسبت به علم، آگاهی و اندیشه مثبت است ولی سرانه مطالعه پایین است که شاید دغدغه های گوناکون مردم در مسایل مختلف باعث این امر شده است.
وی گفت: اگر می خواهیم در دنیای امروز قدرتمند باشیم باید اندیشه و تفکرات خود را قوی سازیم و بر اساس آموزه های دینی حرکت کنیم و در عصر کنونی که به علم و اندیشه نیاز است مسلح به آن باشیم.
فرماندار افزود: مطالعه یک نوع سرمایه گذاری است که ضرر ندارد و منفعت کمک به امر کتابخوانی به عموم مردم جامعه بر می گردد و اگر شهروندان ما آگاه به مسایل مختلف باشند بخش عمده ای از مشکلات خدمات شهری به حداقل می رسد۰
وی به میزان اعتبارات تخصیص یافته به کتابخانه های عمومی رودبار اشاره کرد و گفت: به رغم کمبود اعتبارات، یک میلیارد ریال برای تعمیر و تجهیز کتاخانه های رودبار اختصاص داده ایم و شهرداران هم باید حق و حقوق کتابخانه ها ی عمومی را به موقع پرداخت نمایند.
مدیر کل نهاد کتابخانه های گیلان هم ضمن قدردانی از حضورآگاهانه و پرشور مردم با سلایق مختلف در رویداد ۱۳ آبانماه به جایگاه مطالعه در رشد و پیشرفت علمی کشور اشاره کرد و گفت : اگر در امر مطالعه و کتابخانی برنامه ریزی درستی داشته باشیم، نباید نگران آینده باشیم.
خانم کریمی گفت: خوشبختانه دوره های آموزشی متفاوتی را در کتابخانه های عمومی شهرستانهای گیلان برگزار نموده ایم و به این نتیجه رسیده ایم که اکر کتاب در سبد خانوار ها قرار بگیرد و مادران خانه دار و شاغل اهل مطالعه باشند، فرزندان آنان نیز اهل مطالعه خواهند شد و دانش و آکاهی آنان نسبت به مسایل و رویداد های جامعه بیشتر می شود . وی در پایان درخصوص راه اندازی کتابخانه شهر بره سر خورگام و بهسازی فضای کتابخانه شهر توتکابن و کتابخانه شهر منجیل وشهرک ایثارگران منجیل نکاتی را بیان کرد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی