شنبه 3 فروردین 1398

در دیدار مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با فرماندار و نماینده رودبار بر تبیین ملی نخستین شهید پیروزی انقلاب اسلامی تاکید گردید

نسخه چاپی بازدید: 134

اسماعیل میرغضنفری فرماندار رودبار در این دیدار گفت: فرهنگ غنی شهید و شهادت شناسنامه نظام اسلامی است و تمام دولتها خود را مدیون ایثارگریهای شهداء عزیز می دانند.
بر اساس راهبرد دولت تدبیر و امید مجالست و موانست با خانواده های معظم شهداء را بر خود فرض می دانیم و رسیدگی امور آنان و ایثارگران، جانبازان، آزادگان و رزمندگان را با نگاه اعتقادی انجام می دهیم.
وی با اشاره به نقش و تاثیرگذاری نخستین شهید نهضت امام خمینی(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: شهید سید یونس حسینی رودبار زمانی که کسی تصور و جرأت مقابله با رژیم پهلوی را نداشت به ندای امام راحل لبیک گفت و با شهامت مثال زدنی به مبارزه با رژیم طاغوت پرداخت.
فرماندار افزود: بنیانگذار انقلاب اسلامی توصیفی زیبا و قابل تامل از شهید حجت الاسلام والمسلمین سید یونس حسینی رودباری داشتند و اعلام کردند که من این سید را از فرزندم بیشتر دوست داشتم در حالی که در مورد کسی چنین بیانی نداشتند و این از شدت اعتماد و علاقه اش به شهید پیشتاز نهضت نشان دارد.
میرغضنفری با اشاره به کارها و اقدامات ارزشمند و پسندیده ای که برای شهید میرزاکوچک خان جنگلی انجام شده است گفت: شهید سید یونس حسینی رودباری غریب و مظلوم واقع شده است و آنچنان که باید معرفی و تبیین نشده است.
وی تصریح کرد: بر اساس تکلیفی که نسبت به انقلاب و شهداء داریم نیاز است با برگزاری کنگره و یا همایش ها و مراسم در خور شهید حجت الاسلام والمسلمین سید یونس حسینی رودباری را معرفی نمائیم.
نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی هم گفت: در خصوص یار صدیق و شجاع امام خمینی(ره)؛شهید سید یونس حسینی رودباری نباید به برنامه های محدود و گذارا بسنده کرد بلکه این شهید بزرگ حوزه علمیه و نهضت امام راحل و نیز سرلشکر خلبان شهید بابایی و دیگر شهداء بزرگوار رودبار را باید به خوبی به نسل جوان و جامعه معرفی کرد.
منوچهر جمالی افزود: شهداء به عنوان ستارگان درخشان و رهنمایان ما مورد تکریم و تجلیل هستند و برای کارهای تاثیرگذار و بزرگ در حوزه شهداء شاخص رودبار باید برنامه ریزیها و گام های بلند ملی با محوریت استان برداشته شود.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان هم گفت: در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باید برنامه ای مناسب برای نخستین شهید پیروزی انقلاب اسلامی داشته باشیم.
عبداله پاکاری همچنین گفت: با همکاری مسئولان شهرستان رودبار در تلاشیم تا سد در حال احداث دیورش به نام شهید سید یونس حسینی رودباری از افتخارات گیلان نامگذاری شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی