شنبه 3 فروردین 1398

فرماندار رودبار در نشست ستاد تنظیم بازار این شهرستان: نظارت و بازرسی به موقع از بازار و ارائه گزارش به مردم از نوسانات بازار جلوگیری می کند

نسخه چاپی بازدید: 107

اسماعیل میرغضنفری فرماندار رودبار گفت: نظارت و بازرسی به موقع، مستمر و متوالی بر بازار و ارائه گزارش لازم و کافی به مردم از نوسانات بازار جلوگیری می کند.
وی با اشاره به بهم خوردن توازن بازار طی چند ماه اخیر گفت: اینکه برخی آنرا حباب می دانند صحیح نیست؛ عده ای بخاطر ترس از گرانی و کمبود کالا احتکار خانگی کرده اند، یک بخش از بازار که مربوط به تولیدات صرف داخلی است ربطی به تحریم ندارد.
میرغضنفری با اشاره به گمان های ناصوابی که نسبت به بازار وجود دارد خاطرنشان کرد: در یک مقطع زمانی صادر کننده گندم بودیم و بنا به شرایطی در چند سال گذشته نقصان داشتیم اما هم اکنون به شرایط طبیعی در تولید گندم بازگشته ایم.
وی خاطر نشان کرد: اگر متولیان تنظیم بازار بازرسی و حضور به موقع در میان مردم داشته و به مردم گزارش ارائه کنند مردم نیز با آنها همکاری خواهند نمود و خیلی از نگرانی هایی که به خاطر عدم اطلاع آنها نسبت به اوضاع است و دشمنان نیز از این وضعیت سوء استفاده می کنند رفع می گردد.
فرماندار با بیان اینکه نان قوت لایموت مردم است و به همین خاطر دولتهادر خصوص افزایش قیمت نان با حساسیت تصمیم گیری می کنند اضافه کرد: در خصوص کیفیت نان در شهرستان رودبار بررسی شود که دلیل کیفیت پایین از آرد است یا نانواها مقصرند تا پیگیری خاص آن مسئله صورت پذیرد.
وی در خصوص برخی شایعات در باره کم شدن سهمیه آرد شهرستان رودبار گفت: در این مورد به رغم کاهش جمعیت شهر ستان رودبار اما بخاطر عبور گردشگران و مسافران میلیونی گیلان از این شهرستان هیچ کاهش سهمیه ای صورت نگرفته است اما برخی کمبود ها بدلیل عدم توزیع متوازن منطقه ای و اجاره برخی نانوایی ها وجود دارد که باید پیگیری و برخورد صورت گیرد.
میر غضنفری ایجاد فضای آرام در بازار برای احساس آرامش مردم را ضروری بر شمرد و افزود: الان در بازار یک فضای التهابی حکم فرماست که باعث شده همه دغدغه فردا را داشته باشند.
فرماندار همچنین گفت: اگر چه در ماه های آینده مورد برخی تحریمها قرار خواهیم گرفت اما با کوشش و تلاش و کار فضای کاذب ایجاد شده دشمنان را می توانیم به فضای آرامش در بازار تبدیل کنیم که یکی از اولویتهای دولت تدبیر و امید است؛ به همین منظور تمام اقلامی که افزایش قیمتش با دولت هست طی چند سال اخیر هیچ افزایش قیمتی نداشته است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی