شنبه 4 خرداد 1398

با حضور فرماندار و نماینده رودبار و مدیرکل روابط عمومی و تشریفات استانداری گیلان از 50 خبرنگار فعال در حوزه رودبار تجلیل شد

نسخه چاپی بازدید: 207

با حضور فرماندار و نماینده رودبار و مدیرکل روابط عمومی و تشریفات استانداری گیلان از 50 خبرنگار فعال در حوزه رودبار تجلیل شد
در مراسمی که بمناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات شهید سید یونس حسینی رودباری برگزار شد با لوح تقدیر، تندیس و هدایای نقدی از 50 خبرنگار فعال در حوزه رودبار تجلیل شد.
فرماندار رودبار با گرامی داشت یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی گفت: حرفه خبرنگاری واقعًا عشقی بی مانند است که خبرنگار باید با جان و دل عاشقش شود تا بتواند موفق باشد.
میرغضنفری افزود: نوشتن را خداوند حکیم آموخت و به قلم قسم خورد، پس حرمت و جایگاه ارزشمند و متعالی قلم را باید حفظ کرد.
فرماندار خبرنگاران را صاحبان تأثیرگذارترین نوع قلم دانست و گفت: اگر چه با وجود فضای مجازی خبرهای صحیح و درست ممکن است در انبوهی از اخبار منتشر شده افراد غیر حرفه ای چه مغرضانه و چه بدون علم و آگاهی نوع خبری که در رسانه ها کم رنگ جلوه کند اما ذائقه حقیقت طلبی مخاطبان همچنان خبرهای با اصالت را می پذیرد.
وی از همراهی و همکاری خبرنگاران فعال در حوزه شهرستان رودبار در طول یکسال اخیر که هم به انعکاس مشکلات و مطالبات مردم پرداختند و هم خدمات دولت تدبیر و امید و نظام اسلامی را مخابره کردند قدردانی و سپاسگزاری کرد.
نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی هم یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی را گرامی داشت و با تبریک روز خبرنگار و قدردانی از تلاش های اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران باید سواد رسانه ای و اطلاعات تخصصی خود را بالا ببرند اخلاق و وجدان کاری را حفظ نموده، شجاع و جسارت داشته و قضاوت و جانبداری بی مورد نداشته باشند و مطالب را صحیح و دقیق به جامعه منتقل نمایند.
منوچهر جمالی افزود: خبرنگاران باید مسایل را دقیق و ظریف ببینند و انعکاس دهند تا همچون شهید صارمی ماندگار بمانند و الگوی دیگران باشند.
وی با تاکید بر اهمیت اخلاق حرفه ای و وجدان در کار این صنف افزود: خبرنگار باید تلاش کند از قضاوت به دور باشد و انتقال مطالب را به صورت صحیح انجام دهد.
نماینده مردم شهرستان رودبار با اشاره به مشکلات خبرنگاران همچون معیشت و عدم امنیت شغلی خاطرنشان کرد: هیچکدام از این مشکلات دلیلی برای فاصله گرفتن از چارچوب حرفه ای کار نیست زیرا این مسیر افراد را از اهداف متعالی این رشته دور می کند.
مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان هم با تبریک روز خبرنگار و قدردانی از زحمات خبرنگاران گفت: درجامعه امروزی رسانه ابزار مدیریت جهانی است انتشار اخبار در لحظه بر روابط و مناسبات جهانی اثر گذار است و این نشان از اهمیت کار خبرنگاری دارد.
مرتضی عاطفی با تاکید براینکه مرز باریکی میان نقد و تخریب وجود دارد و باید میان این دو تفاوت قائل باشیم، افزود: نقد منصفانه راهگشاست اما تخریب با هر سلیقه فکری و سیاسی و هر گونه گرایشی، ضربه به نظام است.
وی خاطرنشان کرد: با جایگزین کردن تخریب به جای نقد تنها دولت و مسئول را زیر سوال نمی بریم بلکه نسبت به کل نظام در مردم ناامیدی ایجاد می کنیم و این گناهی نابخشودنی ست.
عاطفی با اشاره به مشکلات بیمه ای خبرنگاران گفت: با توجه به تاکیدات استاندار گیلان در خصوص ساماندهی و رفع مشکلات این صنف، مکررًا در حال رایزنی با اداره ارشاد برای رفع این مشکلات و انجام اقدامات لازم هستیم.
وی اظهار امیدواری کرد: مسئولین روحیه نقد پذیری داشته باشند و با سعه صدر شنوای انتقادات خبرنگاران باشند.
در جامعه امروز که رسانه ابزار مدیریت جهانی است و اخبار جهان را در یک لحظه به گوش همگان رسانیده بر مناسبات و رویدادهای جهانی اثر می گذارد از جایگاه و اهمیت کار خبرنگاران نشان دارد.

در ابتداء این مراسم صمیمانه که اعضاء شورای تامین، معاونین سیاسی و اجتماعی، هماهنگی امور عمرانی و توسعه و برنامه ریزی فرماندار، جمعی از مسئولان شهرستان رودبار و سردبیر گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکز گیلان نیز شرکت داشتند خبرنگاران نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص مسائل و مشکلات و فعالیت های حوزه خبری ارائه تعامل بیشتر مسئولین را با اهالی رسانه خواستار شدند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی