شنبه 30 شهریور 1398

تجلیل از 26 دختر برگزیده رودباری در همایش دختران سرزمین من در سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختران

نسخه چاپی بازدید: 319

در همایش دختران سرزمین من که در سالن اجتماعات شهید سید یونس حسینی رودباری فرمانداری برگزار شد از 26 دختر برگزیده خانواده های ایثارگر، دانش آموز، دانشجو، ورزشکار، پرستار، کارآفرین و هنرمند تجلیل شد.
اسماعیل میرغضنفری فرماندار رودبار در این همایش گفت: دختران امروز ما که در سختیها و شدائد همراه و سنگ صبور خانواده و همراز پدارنشان هستند که با سختی چرخ زندگی را می چرخانند مصداق ام ابیهای زمان خود و شایسته احترام و تکریم هستند.
وی با بیان اینکه قدردان مادرانی هستیم که چنین دخترانی را در دامان خود پرورش داده اند، افزود: دختران امروز ما با تأسی به سیره کریمه اهل بیت، حضرت معصومه(س) می توانند و تلاش می کنند زندگی فاطمی و علوی خود را برای داشتن جامعه ای مدنی و محبوب نبوی در آینده رقم بزنند.
فرماندار با اظهار این مطلب که بنا بر اقتضای سن شاید واقف نباشیم که در چه وضعیتی زندگی می کنیم و پدران و مادران شرایط سختی را برای داشتن آینده مطلوب فرزندان سپری می کنند تا آنان دغدغه کمتری داشته باشند افزود: دختران خوبی هستند که پا به پای پدران و مادران کار و تلاش و همراهی می کنند که به داشتن آنان افتخار کرده می بالیم.
میرغضنفری یاد و خاطره دختران شهیده فرحناز معصومی و رقیه رضایی از افتخارات شهرستان رودبار را گرامی داشت و افزود: ایثارگری و جانفشانی شهداء و رزمندگان موجب شده است که در شرایط امن کنونی کشور در راستای جامعه مدنی و حقوق شهروندی از حقوق بانوان صحبت کنیم.
وی با بیان اینکه رودبار در بخش بانوان افتخارات زیادی را در عرصه های علمی، ورزشی، سیاسی و نخبگان دارد افزود: در راستای سیاستهای دولت تدبیر و امید مبنی بر اولویت بخشی بکارگیری از ظرفیت جوانان و بانوان، در طول دوران خدمتگزاری ام سعی کرده ام همواره از نظرات، راهنمائیها و مشاوره های اقشار مختلف زنان و دختران معظم شهداء، اساتید، فرهیختگان، اندیشمندان، ورزشکاران و مدیران بهره مند شوم.
فرماندار بر مراقبت دختران از هجمه های دشمن تاکید کرد و گفت: دشمن که از تهدیدات و حمله نظامی طرفی نبسته است از مسیری که تصور نمی کنیم با رنگ و نما و بزک وارد شده ضربه می زند.
میرغضنفری یکی از مواردی که همه خانواده ها را آسیب پذیر می کند استفاده نابجا از فضای مجازی دانست و خاطر نشان کرد: در فضای مجای با تدبیر و اندیشه و علم روز و آگاهی می توانیم با دشمن مبارزه کرده در مقابل تهدیداتش بمانیم.
در این همایش همچنین خانم دکتر رحمانی از اساتید رودباری دانشگاه های گیلان و تعدادی از دختران برگزیده مطالب خود را بیان کردند و دوتن از دختران کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان هم در مدح حضرت معصومه(س) اشعاری را قرائت کردند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی